Kampenhout zet witloof in de kijker met missverkiezing
nieuwsNa meer dan 38 jaar gaat Kampenhout op zoek naar een nieuwe Miss Witloof. De verkiezing wordt van onder het stof gehaald naar aanleiding van de tiende verjaardag van het Witloofmuseum. De lokale handelaars van Kampenhout organiseren de verkiezing op zaterdag 20 september. De hoofdtaak van de nieuwe Miss Witloof bestaat erin de witloofsector te vertegenwoordigen naar de buitenwereld toe.
De allereerste verkiezing in Kampenhout werd in 1954 georganiseerd, maar in 1976 stierf het initiatief een stille dood omdat zowat elke deelgemeente zijn eigen verkiezing organiseerde. “Met de festiviteiten naar aanleiding van de tiende verjaardag van het Witloofmuseum vonden we het nu het ideale moment om de verkiezing nieuw leven in te blazen”, zegt schepen van Cultuur Rudy Van Ingelgom.
De verkiezing van Miss Witloof is geen traditionele missverkiezing. “Bij ons geen defilé, maar wel een aantal schriftelijke en mondelinge proeven over het witte goud. Kandidaten kunnen dus maar beter voldoende voeling hebben met ons witloofverleden. Momenteel hebben we al zeven inschrijvingen, maar kandidaten kunnen zich nog steeds inschrijven”, zegt Van Ingelgom. De enige twee voorwaarden die aan de vrouwen worden gesteld, is dat ze minstens 21 jaar zijn en dat ze in Kampenhout wonen.
Meer informatie: Miss Witloof
Bron: Het Laatste Nieuws