Japan stoot weer op pesticiden in Chinese voeding
nieuwsIn de prefecturen Osaka en Hiroshima werden vleesbroodjes aangetroffen die het pesticide methamidophos bevatten. Dit pesticide werd onlangs ook al aangetroffen in Chinese deegwaren. Maar liefst 3.700 mensen werden toen ziek, hoewel uiteindelijk bij slechts 10 gevallen vaststond dat de het bestrijdingsmiddel de boosdoener was.
In diepgevroren makreel die via China in de Japanse prefectuur Kagawa was terechtgekomen, werden sporen van het pesticide dichloorvos aangetroffen. Volgens de autoriteiten bevat de vis te weinig van het goedje om gezondheidsgevaar op te leveren. De makreel was in Denemarken gevangen en in China verpakt.(GL)
Eerdere berichgeving over voedselschandalen in China: 7/2/08: Duizenden Japanners vergiftigd door Chinese hapjes 22/10/07: Boeren krijgen goede punten voor landschapsbeheer 16/4/07: Duurzaamheidsster legt kwaaltjes bij melkkoeien bloot 8/2/07: Stikstofkringloop sluit niet op elk bedrijf even goed 5/12/06: "Nieuwe inzichten door gebruik duurzaamheidsster"
Bron: Belga