nieuws

Inflatie zakt tot laagste peil in drie jaar

nieuws
De index van consumptieprijzen daalde in augustus met 0,13 punt tot 106,44 punten. Daardoor vertraagde de inflatie tot 1,12 procent, het laagste peil in meer dan drie jaar. De FOD Economie noteerde belangrijke prijsdalingen voor benzine, diesel en verse groenten. Ook vers fruit, aardappelen en huisbrandolie werden goedkoper. Het Federaal Planbureau verwacht wel dat de inflatie tegen eind dit jaar oploopt tot bijna twee procent, onder meer te wijten aan de stijgende graanprijzen.
31 augustus 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:01
De index van consumptieprijzen daalde in augustus met 0,13 punt tot 106,44 punten. Daardoor vertraagde de inflatie tot 1,12 procent, het laagste peil in meer dan drie jaar. In juli bedroeg de inflatie nog 1,37 procent. De FOD Economie noteerde belangrijke prijsdalingen voor benzine, diesel en verse groenten. Ook vers fruit, aardappelen en huisbrandolie werden goedkoper. Aardgas daarentegen werd flink duurder. Ook de prijs van huishoudartikelen, brood, granen en vis ging naar omhoog.

Er is veel kans dat de inflatie in de komende maanden sterk stijgt. De forse daling van de olieprijs eind vorig jaar zal de inflatie eind dit jaar doen versnellen, omdat de olieprijs van bijvoorbeeld oktober 2007 wellicht beduidend hoger zal zijn dan die van oktober 2006. Voorts zal de aanhoudende stijging van de tarweprijzen normaal brood en pasta nog duurder maken.

Het Federaal Planbureau voorspelde begin juli dat de inflatie tussen augustus en december geleidelijk zal stijgen van 1,37 tot 2,18 procent. De inflatie blijkt deze maand 0,25 procentpunt lager dan verwacht, maar de prognose van de economische denktank suggereert dat de inflatie tegen eind dit jaar oploopt tot bijna 2 procent.(KS)

Bron: De Tijd

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek