Griekse landbouw likt wonden na bosbranden
nieuwsDe bosbranden hebben in totaal 147.230 hectare bos en 24.371 hectare olijfboomplantages verwoest. Daarnaast werden ook meer dan 1.200 hectare wijngaarden en 1.300 hectare boomgaarden in de as gelegd. Uit de studie blijkt ook dat 25.000 schapen en geiten de dood vonden in de vlammen. Voor het herstel van de niet-agrarische zones rekenen experts op 307 miljoen euro. Voor de landbouwgebieden moet 277 miljoen euro worden voorzien.
Voor de bescherming van de gebieden tegen overstromingen en voor de bouw van weerstations tellen de experts nog eens 52 miljoen euro. Er is ook geld nodig voor de reconstructie van productiehuizen van kaas en olie en voor het toerisme in landelijke gebieden. De experts rekenen daarvoor op 9 miljoen euro. De schade aan het elektriciteitsnetwerk wordt geschat op 6,1 miljoen euro.
Eind oktober verklaarde de Griekse regering nog dat ze al meer dan 200 miljoen euro had besteed in de zeven getroffen regio's van het land. Voor de heropbouw van de huizen wordt 150 miljoen euro gehaald uit een speciaal fonds dat na de branden in het leven werd geroepen. Na die branden verklaarde de Europese commissaris voor regionaal beleid, Danuta Hübner, dat Europa 600 miljoen zou kunnen uittrekken voor de reconstructie van de verwoeste zones in Griekenland.(KS)
Bron: Belga