nieuws

Griekse boeren zwaar getroffen door bosbranden

nieuws
De recente bosbranden die Griekenland hebben geteisterd, zorgen voor een ware catastrofe. De dodentol is opgelopen tot 66 en meer dan 120 dorpen zouden deels of volledig verwoest zijn. Voorlopige cijfers geven aan dat in Evia, Messinia, Arka­dia en Lakonia ruim 40.000 hectare landbouwgrond in de as is gelegd en dat in totaal 228.000 hecta­re bosgebied is verwoest. Het aan­tal verbrande olijfbomen wordt geschat op ruim 4,5 miljoen en ook de veestapel heeft heeft zware klappen geïncasseerd, meldt het Agrarisch Dagblad.
5 september 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:01
De recente bosbranden die Griekenland hebben geteisterd, zorgen voor een ware catastrofe. De dodentol is opgelopen tot 66 en meer dan 120 dorpen zouden deels of volledig verwoest zijn. Voorlopige cijfers geven aan dat in Evia, Messinia, Arka­dia en Lakonia ruim 40.000 hectare landbouwgrond in de as is gelegd en dat in totaal 228.000 hecta­re bosgebied is verwoest. Het aan­tal verbrande olijfbomen wordt geschat op ruim 4,5 miljoen. Ook de veestapel heeft heeft zware klappen geïncasseerd.

73.000 scha­pen en geiten zouden reeds in de vlammen zijn omgekomen. Alleen al in Ilia, een dorp op de Peloponesus, werden minstens 300 paarden, 100 runde­ren en 65.000 tot 70.000 stuks pluimvee slachtoffer van het vuur. De schade aan agrarische werktuigen en machi­nes is groot. Ook veel olijvenper­serijen zijn verbrand.

Door het verlies van weide­grond ontstaat inmiddels een ern­stig tekort aan dierenvoeder. Met behulp van een Griekse inkoopor­ganisatie heeft het ministerie van Landbouw dit acute probleem voorlopig opgevangen.In het centrum van Athene demonstreerden dinsdagavond opnieuw honderden leden van linkse groeperingen en partijen tegen de milieupolitiek van de Griekse regeringen in de afgelopen decennia.(KS)

Bron: Agrarisch Dagblad</i>

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek