Games moeten jongeren naar job in voedingssector lokken
nieuwsHet Huis van de Voeding wil jongeren en werkzoekenden via games warm maken voor een job in de West-Vlaamse voedingsindustrie. Vooral vacatures voor operatoren en onderhoudstechnici raken moeilijk ingevuld. Met het Joblabo, een interactief doe- en belevingscentrum, wil het Huis van de Voeding de interesse opwekken. Zo kan je via een spel een primeur binnenhalen op de veiling, een parcours afleggen met een vorklift en een vrachtwagen zo efficiënt mogelijk laden met pakketten.
Via games wil het Huis van de Voeding jongeren warm maken voor een job in de voedingsindustrie. "Onze focusgroep zijn de 10- tot 14-jarigen omdat voor hen nog alle opties openliggen qua studiekeuze", aldus Liederik Cordonni van het Huis van de Voeding. "Maar ook voor lagereschoolkinderen, laatstejaars uit het middelbaar of werkzoekenden biedt het Joblabo mogelijkheden."
"Er zijn twee grote trajecten”, aldus nog Cordonni. “Het eerste focust op kennis over de voedingsindustrie. Die krijgt men via infoborden en filmpjes en is gelinkt aan quizvragen. Het tweede luik bestaat uit spelletjes, deels op tablet maar ook op fysiek aanwezige modules in de vorm van een vorklift of een lopende band, waarmee we competenties zoals snelheid, technisch inzicht of prijsinzicht meten. Ook de nieuwe voedingsdriehoek komt aan bod."
Na afloop ontvangt elke leerling een competentierapport waaruit blijkt welke beroepen het meest aansluiten bij zijn of haar talenten. "Wetenschappelijk onderbouwd is dit niet, maar het geeft toch een indicatie", zo klinkt het. "Wat wij bovendien ook heel belangrijk vinden, is dat men hier ervaart dat de voedingsindustrie veel meer is dan het louter bereiden van voedingswaren." Zo kan je via een spel een primeur binnenhalen op de veiling, een parcours afleggen met een vorklift en een vrachtwagen zo efficiënt mogelijk laden met pakketten.
"De voedingsindustrie vormt met haar 17.000 jobs en 9,1 miljard euro omzet een belangrijke motor voor de West-Vlaamse economie", aldus Heidi Hanssens van POM West-Vlaanderen, dat het initiatief mee ondersteunt. "In 2016 werden bij VDAB 1.270 vacatures geplaatst, goed voor 36 procent van alle bij hen geregistreerde vacatures voor de Vlaamse voedingsindustrie. Maar de West-Vlaamse werkloosheidscijfers zijn bijzonder laag, en blijven dalen, waardoor voedingsbedrijven steeds meer moeite hebben om hun vacatures ingevuld te krijgen. Vooral operatoren en onderhoudstechnici zijn vaak gezochte, maar moeilijk vindbare profielen."
Meer info: Joblabo
Bron: Het Laatste Nieuws