FAO hoopt dat Syrische landbouwsector overeind blijft
nieuwsDe oorlog in Syrië verwoest veel, ook de landbouw in dat land. DeWereldMorgen.be merkte op dat de Wereldvoedselorganisatie de regeringen in het land aanspoort om te investeren in zelfvoorziening. Door Syrische boeren financieel te steunen, kunnen ze in moeilijke omstandigheden blijven produceren voor de binnenlandse markt. Voedselimport of voedselhulp is veel duurder. De oorlog in Syrië gaat binnenkort zijn zesde jaar in. Door het conflict is de landbouwproductie ingestort en zijn er nog weinig voedselvoorraden.
Steeds meer mensen in Syrië lijden honger. De oproep van de FAO om de boeren te steunen, komt vlak voor de internationale donorconferentie voor Syrië op 4 februari in Londen. Die wordt bijeengeroepen door Groot-Brittannië, Duitsland, Noorwegen, Koeweit en de Verenigde Naties.
"Het conflict heeft de landbouwsector gedecimeerd en dat heeft ernstige gevolgen voor de voedselproductie", zegt FAO-directeur José Graziano da Silva. "De helft van de Syriërs in het land heeft te weinig eten. Eén op de drie mensen is niet in staat basisvoedsel te kopen."
De Syrische landbouwsector overeind houden, is aanzienlijk goedkoper dan het importeren van voedselhulp. Met 91 euro steun kan een Syrische boer een ton graan produceren, terwijl het veel duurder is om dezelfde hoeveelheid graan te importeren.
Lees meer op DeWereldmorgen.be.
Bron: DeWereldMorgen.be
Beeld: Kai Wiedenhoefer i.o.v. FAO