"Europese verdeling CO2-reductie niet haalbaar"
nieuwsPeeters zei vorige week op het Overlegcomité van de verschillende regeringen van het land dat de "methodologieën" die de EU-commissie voorstelt om tegen 2020 de CO2-uitstoot met 20 procent te verminderen en voor een aandeel van 20 procent hernieuwbare energiebronnen te zorgen, niet haalbaar zijn voor ons land. Hij zei ook op dat op de Europese Lentetop afgesproken was dat er voor de inspanningen van de lidstaten een "gedifferentieerde aanpak" nodig is die rekening houdt met nationale omstandigheden.
Ook Unizo stelt dat "Vlaanderen haar bijdrage in de CO2-reductie moet baseren op de kost ervan, om de Vlaamse kmo's niet te benadelen tegenover Europese concurrenten". "Enkel zo kan een gelijk speelveld voor kmo's in de Europese Unie gewaarborgd blijven", luidt het. Unizo pleit er voor om de lasten voor reductie van broeikasgassen eerlijk te verdelen tussen de EU-lidstaten. "Men mag zich niet blind focussen op percentages, België en Europa moeten in de eerste plaats focussen op energie-efficiëntie", luidt het.
Oppositiepartij Groen! is niet te spreken over de houding van Peeters. "Op het ogenblik dat in Bali de grote klimaattop plaatsvindt, verzet de Vlaamse regering zich tegen het overnemen van de door Europa voorgestelde post-Kyotodoelstellingen", zegt Vlaams parlementslid Eloi Glorieux. Hij wijst erop dat onze buurlanden "hun verantwoordelijkheid opnemen en een pak verder gaan dan de vooropgestelde EU-doelstellingen". "Kris Peeters, minister-president van één van de rijkste regio's van de wereld daarentegen vindt 20 procent al veel te veel", zegt hij.(KS)
Bron: Belga