nieuws

EFSA maakt balans op bij viering eerste lustrum

nieuws
De Europese Voedselautoriteit EFSA heeft in korte tijd een belangrijke positie verworven in het Europese voedselveiligheidsbeleid. Maar toch kan de communicatie tussen de verschillende lidstaten nog beter. Dat zijn de belangrijkste conclusies van de Brusselse top over voedselveiligheid die de EFSA organiseerde ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan. "De EFSA is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot hét Europese referentiekader voor voedselveiligheid. Dat is verdienstelijk", zegt FAVV-woordvoerster Inge Jooris.
23 november 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:01
De Europese Voedselautoriteit EFSA heeft in korte tijd een belangrijke positie verworven in het Europese voedselveiligheidsbeleid. In tijden van crises in de voedselsector, zoals in het geval van de vogelgriep, speelt het agentschap een belangrijke rol als leverancier van wetenschappelijk advies aan alle betrokken partijen. Maar toch kan de communicatie tussen de verschillende lidstaten nog beter. Dat zijn de belangrijkste conclusies van de Brusselse top over voedselveiligheid die de EFSA organiseerde ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan.

Donderdag vond de afsluitende top plaats, waar belanghebbenden en besluitvormers van de Europese instellingen en lidstaten vertegenwoordigd waren om te debatteren over de toekomst van voedsel- en voederveiligheid in Europa. "De EFSA is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot hét Europese referentiekader voor voedselveiligheid. Dat is een verdienstelijk resultaat", zegt woordvoerder Inge Jooris van het Voedselagentschap, dat ook present was in Brussel.

Maar omdat de werklast van de EFSA steeds groter wordt, is het van belang de samenwerking tussen de verschillende lidstaten te vergroten, zo bleek op de conferentie in Brussel. De EFSA wil voorts haar internationale contacten verder uitbreiden. De organisatie ondertekende een overeenkomst met de Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA) om wetenschappelijke informatie te delen en de samenwerking te bevorderen. Die aanpak wil de EFSA ook toepassen met andere organisaties buiten de EU, in bijvoorbeeld Japan, Australië en Nieuw-Zeeland.(KS)

Meer informatie: Five years on, EFSA looks to the future

Bron: De Morgen

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek