nieuws

Duivensport stilgelegd in Nederland

nieuws
In Nederland zijn vanaf maandag alle wedstrijden, markten en tentoonstellingen met duiven wegens de dreigende vogelgriep verboden. De duiven moeten net als ander pluimvee vanaf die dag afgeschermd dan wel opgehokt zijn, heeft minister Cees Veerman van Landbouw donderdag aan het parlement geschreven. In België behoort dit momenteel niet tot de maatregelen, aldus het Voedselagentschap.
16 februari 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:56
In Nederland zijn vanaf maandag 20 februari alle wedstrijden, markten en tentoonstellingen met duiven wegens de dreigende vogelgriep verboden. De duiven moeten net als ander pluimvee vanaf die dag afgeschermd dan wel opgehokt zijn, zo heeft minister van Landbouw Cees Veerman donderdag aan het parlement geschreven. In België behoort dit momenteel niet tot de maatregelen, aldus het Voedselagentschap.

De brief van Veerman bevat onder meer ook de vervroeging van de ophokplicht van 1 maart naar eveneens 20 februari, zoals die eerder deze week al was aangekondigd, en een verdere aanscherping van bestaande maatregelen. Zo geldt de ophokplicht straks in heel Nederland voor al het pluimvee: dieren die commercieel of als hobby worden gehouden, duiven en niet-gevaccineerde vogels in dierentuinen. Alleen tentoonstellingen met kanaries en andere zangvogels mogen nog doorgaan, mits deze binnen worden gehouden. Alle andere markten, tentoonstellingen en shows met (sier)pluimvee, loopvogels, post- en andere duiven zijn vanaf dan verboden.

De aanscherpingen zijn volgens de minister nodig na de vondst van het gevaarlijke H5N1-virus in wilde zwanen in Griekenland, Italië, Oostenrijk en Duitsland. Hoewel de afschermplicht pas maandag ingaat, heeft Veerman alle bezitters van pluimvee opgeroepen de dieren ook daarvoor al te beschermen.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek