Directie en vakbond onderhandelen bij Bonduelle
nieuwsBij groenteverwerkingsbedrijf Bonduelle in Stabroek hebben vakbonden en directie voor de eerste keer samengezeten sinds de directie de intentie aankondigde om de fabriek te sluiten. Daarbij zouden 82 banen van arbeiders en bedienden verloren gaan. De bonden hebben vooral veel vragen gesteld, waar ze tegen de volgende ondernemingsraad een antwoord op verwachten. Er moet volgens hen een degelijk sociaal plan opgesteld worden, anders dreigen er acties.
De werknemers zijn vooral boos omdat de directie beloftes zou hebben gemaakt om voor 7 mei geen jobs te schrappen. Volgens ABVV-afgevaardigde Dany Van Cauwenbergh werd gepraat over de mogelijkheid van arbeidsherverdeling, waardoor mensen van de vestiging in Stabroek op vrijwillige basis in de filialen van Rijkevorsel of Westmeerbeek zouden kunnen gaan werken.
De directie is volgens de bonden dat idee niet ongenegen. Het ABVV heeft ook garanties op werkzekerheid gevraagd voor het personeel van Westmeerbeek en Rijkevorsel, maar die zekerheid is er nog niet.
Bron: Belga