nieuws

Diervoedergroep Vitamex zet wereldwijde expansie verder

nieuws
De diervoedergroep Vitamex uit Drongen gaat het Spaanse bedrijf Premix Iberica overnemen van Inve. De twee bedrijven bereikten hierover een principeakkoord. Met de overname versterkt Vitamex zijn positie op de Spaanse markt, waar het nog geen fabriek bezit.
1 juli 2009  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:08
Lees meer over:

De diervoedergroep Vitamex uit Drongen gaat het Spaanse bedrijf Premix Iberica overnemen van Inve. De twee bedrijven bereikten hierover een principeakkoord. Met de overname versterkt Vitamex zijn positie op de Spaanse markt, waar het nog geen fabriek bezit. Voor Inve past de verkoop in een herstructurering en de nieuwe focus op voeder voor aquacultuur en voederadditieven.

Vitamex is gespecialiseerd in gezondheidsondersteunende voedingssupplementen voor jonge dieren, zowel voor kippen als voor varkens en rundvee. Daarvoor beschikt het over gepatenteerde producten op basis van vetzuren. Momenteel zit Vitamex in een groeifase. Begin juni van dit jaar kocht het al zijn Zwitserse financiële partner DKSH uit in drie Chinese joint ventures.

De jongste jaren is Vitamex uitgegroeid tot een grote speler op de wereldmarkt van voederadditieven. Vooral in China staat het sterk, Vitamex is er zelfs groter dan Nutreco en Provimi. Sinds 2005 is het bedrijf in handen van de Nederlandse landbouwcoöperatie Cehave, de tegenhanger van Aveve in Vlaanderen.

Tot 2002 was Vitamex een pijler van de groep Seghers, maar die ging failliet. Later dat jaar nam het management van Vitamex het bedrijf over voor 3 miljoen euro. Terwijl Vitamex in 2004 nog 280 werknemers en een omzet van 50 miljoen euro haalde, is dit ondertussen al opgelopen tot 2000 mensen en 1,2 miljard euro omzet. Ondertussen is het bedrijf wereldwijd vertegenwoordigd.

De volgende stap in die wereldwijde expansie is de overname van Premix Iberica. Dit Spaanse bedrijf heeft een nieuwe fabriek in Toledo en haalt een omzet van tientallen miljoenen euro’s. Er werken 25 mensen. Hoeveel er werd betaald voor de overname wil Vitamex niet kwijt.

“De producten van Premix Iberica blijven we in Spanje verkopen, want we zijn complementair. De fabriek in Toledo willen we gebruiken om onze eigen voederformules voor jonge dieren te maken. Met een eigen fabriek kunnen we flexibeler ingrijpen”, zegt gedelegeerd bestuurder Patrick Keereman.

Bron: De Tijd

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek