nieuws

Compromis tussen landschapsonderhoud en bemesting

nieuws
Vlaams landbouwminister Yves Leterme heeft in overleg met minister van Leefmilieu Kris Peeters een oplossing uitgewerkt voor landbouwers die hagen en houtkanten aanplanten. Vorige week was daarover in de Westhoek commotie ontstaan omdat volgens de Mestbank de grond waarop die aanplantingen gebeuren, niet meer in rekening kan worden gebracht voor bemesting. Voor eenrijige aanplantingen wordt een uitzondering gemaakt.
23 februari 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:56
Vlaams landbouwminister Yves Leterme heeft in overleg met minister van Leefmilieu Kris Peeters een oplossing uitgewerkt voor landbouwers die hagen en houtkanten aanplanten. Vorige week was daarover in de Westhoek commotie ontstaan omdat volgens de Mestbank de grond waarop die aanplantingen gebeuren, niet meer in rekening kan worden gebracht voor bemesting.

Tal van boeren voelden zich bedrogen en gestraft. "Om tegemoet te komen aan de verzuchtingen van de landbouwers zullen kleine landschapselementen zoals hagen of bomen, als ze eenrijig zijn, niet in mindering worden gebracht van de perceelsoppervlakte", aldus Leterme. "Een rij struiken die een haag vormen of enkele solitaire knotwilgen op een rij, neemt haast geen oppervlakte in. Er is hierbij dus geen aftrek van oppervlakte nodig. In de meeste gevallen zijn ze zelfs vergelijkbaar met weideafsluitingen".

Voor Leterme is het belangrijk dat kleine landschapselementen bijdragen tot een mooier en aangenamer landschap. De minister kan het weten want alleen al in zijn thuisregio Ieper-Poperinge werden de voorbije tien jaar 192 landschapsbedrijfsplannen opgemaakt, goed voor 157.953 struiken, 4.241 hoogstammen en 1.025 fruitbomen.

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek