nieuws

China gaat contaminanten in viskwekerijen opsporen

nieuws
China gaat strenger controleren op het gebruik van antibiotica en kankerverwekkende stoffen in viskwekerijen, zo maakte een woordvoerder van het ministerie van Landbouw bekend. Handelspartners van China hebben de Chinese visexport stopgezet, nadat afgelopen maand wederom kankerverwekkende stoffen in proefmonsters opdoken. China is de grootste producent van gekweekte vis ter wereld en heeft de helft van de totale visexport in de wereld in handen.
27 juli 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
China gaat strenger controleren op het gebruik van antibiotica en kankerverwekkende stoffen in viskwekerijen, zo maakte een woordvoerder van het ministerie van Landbouw bekend. Handelspartners van China hebben de Chinese visexport stopgezet, nadat afgelopen maand wederom kankerverwekkende stoffen in proefmonsters opdoken.

China is de grootste producent van gekweekte vis ter wereld en heeft de helft van de totale visexport in de wereld in handen. Japan is de belangrijkste afzetmarkt voor China, de Verenigde Staten staan op nummer drie. In meer dan 15 procent van de proefmonsters van voor de Verenigde Staten bestemde vis, werden kankerverwekkende stoffen gevonden, zoals een chemisch middel dat viskwekers gebruiken om parasieten te doden. In de VS is dit middel verboden.

Begin deze week heeft Europees commissaris voor Consumentenbescherming Meglena Kuneva in Peking aangedrongen op een strengere controle van exportproducten. Onlangs werd in ons land nog een partij Chinese rijst onderschept die besmet was met melamine. De Chinese autoriteiten beloofden beterschap aan Kuneva.(KS)

Bron: ANP

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek