nieuws

Champagneboeren dupe van prijzenslag in supermarkten

nieuws
Vanaf donderdag pakt Carrefour uit met champagne voor 8,49 euro. Colruyt belooft dat het zijn prijzen meteen zal aanpassen en gaat zelfs nog een stapje verder. De huischampagne Marquis Marmontel kost straks nog 8,45 euro. "Het draait allemaal rond onderhandelen met de boeren in Reims", zegt Eric De Busscher, champagne-inkoper bij Colruyt.
23 december 2009  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:10

Vanaf donderdag pakt Carrefour uit met champagne voor 8,49 euro. Colruyt belooft dat het zijn prijzen meteen zal aanpassen en gaat zelfs nog een stapje verder. De huischampagne Marquis Marmontel kost straks nog 8,45 euro. "Het draait allemaal rond onderhandelen met de boeren in Reims", zegt Eric De Busscher, champagne-inkoper bij Colruyt.

De slag om de goedkoopste champagne begon in november. Carrefour pakte uit met drie champagnes net onder de tien euro. Delhaize volgde al snel, net als Colruyt dat tot vandaag promotie voerde met een champagne aan 8,75 euro, die in de reclamefolders aangekondigd werd als "de goedkoopste champagne verkrijgbaar op de Belgische markt".

"Wat ons betreft, hebben we nu echt de laagste prijs bereikt", zegt woordvoerster Julie Stordiau van Carrefour in Het Nieuwsblad. Hoeveel marge de supermarktketen nog heeft op de champagne, wil ze niet zeggen. "We kopen niet met verlies", luidt het. Algemene regel is dat je voor één fles champagne 1,3 kilogram druiven nodig hebt. Champagnedruiven kosten ongeveer 5 euro per kilogram. Daar komen nog de prijs voor de fles, de kurk, het etiket, het transport en de distributie bij.

"Omdat wij onze prijzen nu moeten aanpassen, zullen wij opnieuw onderhandelen met onze leveranciers", geeft Eric De Busscher toe. Het is genoegzaam bekend dat de Franse champagneboeren met een grote stockvoorraad opgezadeld zitten en dringend cash nodig hebben. "Daarom zijn ze bereid hun champagne te verkopen tegen lage prijzen", weet de inkoper van Colruyt.

Toch vermoeden ze bij de Halse keten dat de bodemprijs van champagne nu wel bereikt is. "De oogst van dit jaar was kwalitatief heel goed, maar de opbrengst was veel kleiner. Er zal straks dus minder champagne op de markt zijn, en dat zal de prijzen weer doen stijgen".

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek