Campina en Friesland Foods plannen fusie
nieuwsFriesland Foods en Campina denken met de fusie beter in staat te zijn verdere groei te realiseren. Wat hun consumentenproducten betreft, zien de ondernemingen vooral kansen in Europa, Azië en Afrika. Voor de verkoop van ingrediënten aan de voedsel- en farmaceutische industrie zien zij wereldwijd mogelijkheden. De ondernemingen verwachten de fusie eventueel in de tweede helft van 2008 te kunnen afronden, nadat hun leden met de samenvoeging hebben ingestemd.
De mogelijke fusie is voor bestuursvoorzitter Tiny Sanders van Campina reden om na 15 jaar afscheid te nemen van de onderneming. Volgens het zuivelbedrijf hebben "betrokkenen" vastgesteld dat "het meegaan van de heer Sanders naar de nieuwe combinatie niet verstandig is". Eind december legt Sanders zijn functie neer. Hij blijft nog wel adviseur van de raad van commissarissen totdat de fusie een feit is.
Friesland Foods produceert onder meer zuiveldranken onder het merk Friesche Vlag en vruchtensappen zoals Appelsientje. Het bedrijf is vertegenwoordigd in meer dan honderd landen. Campina is onder meer eigenaar van merken als Optimel (zuivel) en Milner (kaas). Het bedrijf levert daarnaast wereldwijd ingrediënten voor de voedings- en farmaceutische industrie.
In de zuivelindustrie is een consolidatiegolf bezig. Zuivelbedrijven hopen zo een beter antwoord te kunnen bieden op de druk van supermarkten om de kosten bij de leveranciers te doen dalen en op de stijgende prijzen van voedingsproducten. Eerder dit jaar maakten de Britse coöperatieven First Milk en Milk Link al hun fusie bekend. In 2005 probeerde Campina in zee te gaan met het Deense Arla Foods, maar die fusie sprong af op de voorwaarden van de deal.(KS)
Bron: ANP/Belga/Bloomberg