nieuws

Braziliaans regenwoud gaat weer sneller achteruit

nieuws
De vernietiging van het Amazonewoud is de laatste maanden drastisch toegenomen na een 'adempauze' van twee jaar. Dat heeft de Braziliaanse regering woensdagavond gemeld. De maandelijks vernielde oppervlakte steeg van 234 vierkante kilometer in augustus tot 948 vierkante kilometer in december. "Nooit voordien zagen we zo'n snelle ontbossing in deze periode van het jaar, " zei Gilberto Camara, hoofd van het Nationaal Instituut voor Ruimteonderzoek, dat satellietbeelden van het gebied maakt.
24 januari 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:02
De vernietiging van het Braziliaanse regenwoud is in de laatste maanden drastisch toegenomen na een 'adempauze' van twee jaar. Dat heeft de Braziliaanse regering woensdagavond gemeld. De maandelijks vernielde oppervlakte steeg van 234 vierkante kilometer in augustus tot 948 vierkante kilometer in december. "Nooit voordien zagen we zo'n snelle ontbossing in deze periode van het jaar, " zei Gilberto Camara, hoofd van het Nationaal Instituut voor Ruimteonderzoek, dat satellietbeelden van het gebied maakt.

In die vijf maanden werd viermaal zoveel regenwoud vernield als in dezelfde periode in 2004. Het regenwoud wordt ook de 'groene long van de aarde' genoemd, omwille van zijn capaciteit om broeikasgassen op te nemen en zuurstof te produceren. Tussen augustus en december werd 3.235 vierkante kilometer van het grootste regenwoud in de wereld vernield. Dat cijfer kan echter nog verdubbelen wanneer satellietbeelden met een hogere resolutie geanalyseerd worden.

"De gegevens zijn extreem verontrustend", zei Joao Paulo Capobianco, de directiesecretaris van de Braziliaanse minister van Milieu. Enkele maanden geleden verkondigde president Luiz Lula da Silva nog trots, hoe Brazilië erin geslaagd was om de ontbossing met 50 procent te verminderen sinds juli 2005. De regering zei dat het succes te wijten was aan politieke maatregelen zoals strengere controle op illegale houtkap en een betere regeling van de landeigendom. De Braziliaanse industrie stelde ook een moratorium op 'foute soja'. Er komen nu snel nieuwe maatregelen om de ontbossing in het regenwoud te beperken, aldus Marina Silva, Braziliaans minister van Milieu.

Sinds 1970 verloor het Amazonegebied 700.000 vierkante kilometer jungle. Het grootste regenwoud op aarde bedekt ongeveer 6 miljoen vierkante kilometer en wordt algemeen beschouwd als de habitat voor het grootste aantal soorten levende wezens ter wereld.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek