nieuws

Boerenbond sensibiliseert Gentenaars over lage prijzen

nieuws
In de Gentse binnenstad hebben zaterdagvoormiddag ongeveer tweehonderd boeren geprotesteerd tegen de lage prijzen voor land- en tuinbouwproducten. De boeren parkeerden honderd tractoren aan de Graslei en Korenlei in het historische centrum om hun actie kracht bij te zetten.
5 september 2009  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:09
Lees meer over:

In de Gentse binnenstad hebben zaterdagvoormiddag tweehonderd boeren geprotesteerd tegen de lage prijzen voor land- en tuinbouwproducten. Ze parkeerden honderd tractoren aan de Graslei en Korenlei. "Onze mensen hebben moeite om een eerlijk inkomen te verdienen, terwijl de warenhuizen stunten met voedselprijzen", zei Boerenbond-voorzitter Piet Vanthemsche.

De actie werd georganiseerd door Boerenbond, de Groene Kring, KVLV-Agra en de Landelijke Gilden. "De sector verkeert in een diepe crisis", aldus Vanthemsche. "Zowel groente-, fruit- als siertelers, akkerbouwers, melkvee-, vleesvee- en varkenshouders werken al vele maanden onder de kostprijs. Ze slagen er niet in om een eerlijke prijs te krijgen voor hun land- en tuinbouwproducten".

De voorzitter van Boerenbond nam de distributiesector op de korrel. "Lidl maakt reclame met heel goedkope prijzen voor bijvoorbeeld een kilo gehakt. Ze zeggen dat ze de prijzen kraken, maar volgens mij kraken ze de boeren", luidt het. De landbouwers willen dat  de overheid dringend maatregelen neemt en dat ze een faire prijs krijgen voor hun producten.

De actie verliep overigens zonder incidenten. De boeren hadden het middeleeuwse centrum gekozen voor hun symbolische actie omdat Gent een zeer oude landbouwgeschiedenis heeft, aldus de Boerenbond. Aan de Gras-en Korenlei werden in de Middeleuwen al landbouwproducten verhandeld.

De lokale politie, die de landbouwers begeleidde naar de Gras- en Korenlei, telde uiteindelijk 119 tractoren in het centrum. Maandag is er een grote boerenbetoging gepland naar aanleiding van een bijeenkomst van de Europese landbouwministers. Op het menu staan onder meer de crisis in de varkenssector, de toestand op de graanmarkt en de bespreking van het zuivelrapport dat de Commissie in juli voorstelde.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek