nieuws

Boeren klagen over drassige akkers in Vorselaar

nieuws
Enkele boeren langs de oevers van de Derde Beek en de Aa in Vorselaar hebben hun gewassen nog niet kunnen oogsten omdat de akkers te drassig zijn. Volgens hen wil Natuurpunt er een overstromingsgebied creëren. De natuurorganisatie ontkent dit echter met klem. "Dat klopt absoluut niet. De provincie en het gewest zijn verantwoordelijk voor het beheer van de beken". Burgemeester Lieven Janssens begrijpt de klachten ook niet: "De rivieren zijn onlangs nog geruimd".
23 oktober 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:01
Verschillende grondeigenaars langs de oevers van de Derde Beek en de Aa in Vorselaar hebben hun gewassen nog niet kunnen oogsten omdat de akkers te drassig zijn. Volgens hen wil Natuurpunt er een overstromingsgebied creëren. De natuurorganisatie ontkent dit echter met klem. "Dat klopt absoluut niet. De provincie en het gewest zijn verantwoordelijk voor het beheer van de beken". Burgemeester Lieven Janssens begrijpt de klachten ook niet. "We kennen de problematiek en houden intensief contact met de mensen. De rivieren zijn onlangs zelfs nog geruimd".

De afdeling Nete & Aa van Natuurpunt wilde eerder dit jaar werken uitvoeren aan de oevers van de Derde Beek in Vorselaar. De vereniging wilde er slib weghalen om zo op de terreinen van Natuurpunt een moerassig gebied te creëren. Het dossier werd uiteindelijk ingetrokken, onder meer na protest. Volgens landbouwer Leo Nelis uit Vorselaar wil Natuurpunt nu op een andere manier een overstromingsgebied creëren. "De Aa en de Derde Beek worden niet meer geruimd", vertelt Nelis. "Het water kan daardoor niet weg. De struiken en planten houden het water tegen waardoor de akkers overstromen. De gronden zijn veel te drassig".

Drassige akkers leiden volgens Nelis tot een inkomstenverlies voor de lokale landbouwers. "Mijn zoon heeft er maïs staan, maar kan door het water niet oogsten". Als de Aa en de Derde Beek niet vaker en beter gekuist worden, vreest Nelis dat de gronden onbruikbaar worden. "We vrezen dat onze akkers nu steeds vaker gaan overstromen". Dirk Willems van Natuurpunt weerlegt de kritiek. "Wij wilden inderdaad op onze percelen een moerassig gebied creëren. Die plannen zijn echter opgeborgen wegens de negatieve reacties. Dat heeft niets te maken met het ruimen van rivieren, waarover wij overigens geen zeggenschap hebben", zegt Willems.(KS)

Bron: Het Laatste Nieuws

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek