Belgen profiteren van uitverkoop Franse wijngaarden
nieuwsHet vastgoedaanbod van wijngaarden uit Languedoc-Roussillon is zeer ruim. Als de crisis in de Franse wijnbouw ergens hard heeft toegeslagen, dan is het wel in de regio van Montpellier tot de Pyreneeën. Languedoc-Roussillon levert 40 procent van de Franse wijnproductie. In Frankrijk alleen al is de verkoop uit de regio in de supermarkten de voorbije vijf jaar met 10 miljoen liter of 25 procent gedaald.
Om de pijn voor de wijnbouwers te verzachten, deelt de Franse regering premies uit voor wie druivenstokken rooit of zijn onverkochte voorraden laat distilleren. Maar sommige boeren stoppen er liever helemaal mee, zegt Guido Jansegers, een Vlaming die sinds 1993 wijn verbouwt tussen Narbonne en Carcassonne. "50 tot 60 procent van de wijnbouwers en boeren die hun druiven naar de coöperatieven brengen, zitten in financiële moeilijkheden", zegt Jansegers. "Credit Agricole is één van de grootste eigenaars in onze streek aan het worden".
Ook Jansegers profiteert van de lage prijzen om wijngaarden bij te kopen. Hij heeft net het compromis getekend om 1 hectare wijngaard toe te voegen aan zijn domein van 23 hectare. Het terrein zal hem nu meer dan de helft minder kosten dan enkele jaren geleden. "Ik ben er niet op uit een groter domein te hebben. Ik wil vooral betere percelen", zegt hij. Zijn aankoop biedt hem de mogelijkheid een minder perceel uit de productie te nemen en er nog een overheidspremie bovenop te krijgen. Net als veel andere nieuwe kopers in de streek is Jansegers ervan overtuigd dat de Franse wijnbouwers alleen uit de crisis kunnen geraken door betere wijn te maken.
Bron: De Tijd