nieuws

Belg Paul Bulcke wordt nieuwe topman van Nestlé

nieuws
De 53-jarige Belg Paul Bulcke wordt de nieuwe topman van het Zwitserse voedingsconcern Nestlé. Dat is donderdag beslist op de raad van bestuur, zo maakte het bedrijf bekend. Hij zal de post opnemen vanaf april volgend jaar. Bulcke werd genoemd als mogelijke nieuwe topman, maar werd niet beschouwd als de absolute favoriet. Onze landgenoot is nu nog hoofd van de afdeling "Americas" van de groep, een job die hij sinds 2004 uitoefent. Sinds 1979 volgde Bulcke het klassieke parcours van een kaderlid bij Nestlé.
20 september 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:01
De Belg Paul Bulcke wordt de nieuwe topman van het Zwitserse voedingsconcern Nestlé. Dat is beslist op de raad van bestuur, zo maakte het bedrijf donderdag bekend. Hij zal de post opnemen vanaf april volgend jaar. Bulcke werd genoemd als nieuwe topman, maar werd niet beschouwd als de absolute favoriet.

Onze landgenoot is nu nog hoofd van de afdeling "Americas" van de groep. Een job die hij sinds 2004 uitoefent. Zijn opvolger zal op 18 oktober bekend gemaakt worden. De 53-jarige Bulcke werkt al 28 jaar voor Nestlé. Sinds 1979 volgde hij er het klassieke parcours van een kaderlid bij Nestlé.

Bulcke volgt de Oostenrijker Peter Brabeck (63) op. Die stond tien jaar aan het hoofd van Nestlé en slaagde erin de waarde van het aandeel te verdrievoudigen. Bracke blijft intussen wel voorzitter van 's werelds grootste voedingsconcern. De aanstelling van Paul Bulcke komt als een verrassing. Analisten hadden sterk getipt op financieel directeur Paul Polson als nieuwe sterke man. Nestlé heeft echter de traditie om eigen veteranen aan het hoofd van het bedrijf te zetten. Polson was nog maar sinds 2006 aan de slag voor Nestlé. Voordien werkte hij voor Procter & Gamble.

De aandeelhouders moeten de aanstelling van Bulcke nog wel bekrachtigen op 10 april 2008 tijdens de algemene vergadering van Nestlé. Het aandeel van Nestlé verloor na de aankondiging 2,1 procent op de beurs van Zürich. Voor de aankondiging noteerde het aandeel 0,6 procent hoger. Het noteerde het hoogste volume op de Zwitserse beurs.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek