Analisten verdeeld over herstructurering Carrefour
nieuwsIn een volgende fase houden Roquas en Zoete rekening met andere maatregelen zoals een sterkere focus op verse voeding en nonfood artikelen, verdere winkelrationalisatie en -renovatie en andere kostenbesparingen. Ze verwachten dat de competitiviteit van Carrefour op de lange termijn zal toenemen. Hierdoor zal de concurrentie tussen Delhaize en Carrefour toenemen, terwijl Colruyt het lastiger zal hebben om zijn traditie van aanhoudende uitbreiding van marktaandeel voort te zetten.
Pascale Weber van KBC Securities is minder optimistisch over de impact van de herstructurering. Zij betwijfelt of de sluiting van 16 winkels zal volstaan om Carrefour weer op het spoor van groei te zetten. Volgens haar berekeningen maken de winkels minder dan 1 procent uit van de totale omzet in voedselverkoop van alle supermarktketens in het land. Weber meent eerder dat deze operatie een aankondiging is van verregaander herstructureringen.
Op korte termijn zou Colruyt zelfs kunnen profiteren van de sluiting van de winkels. Weber erkent wel dat als Carrefour erin slaagt om de negatieve tendens te keren en zich weer een duidelijk profiel kan aanmeten, de keten een geduchte concurrent kan worden voor Delhaize.(KS)
Bron: Belga