nieuws

Adora Fruit haalt exclusief appelras binnen

nieuws
Tijdens een samenkomst van twaalf Europese toonaangevende fruitbedrijven in Zuid-Tirol heeft het Limburgs bedrijf Adora Fruit een overeenkomst ondertekend voor de verkoop in de Benelux van het nieuwe appelras 'evelina'. Dit is het eerste clubras dat door diverse Europese privé-bedrijven beheerd wordt, weet Het Belang van Limburg. Alle andere bestaande clubrassen zijn in het bezit van coöperaties.
21 september 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:01
Tijdens een samenkomst in Zuid-Tirol van twaalf Europese toonaangevende fruitbedrijven heeft het Limburgs bedrijf Adora Fruit een overeenkomst ondertekend voor de verkoop in de Benelux van het nieuwe appelras 'evelina'. Evelina is het eerste clubras dat door diverse Europese privé-bedrijven beheerd wordt. Alle andere bestaande clubrassen zijn in het bezit van coöperaties. Met de ondertekening van de overeenkomst haalt Adora Fruit een exclusief appelras binnen waarover zij de controle voeren vanaf het planten van de bomen tot de verkoop van de appelen.

"Wij zijn al enkele jaren actief in de rechtstreekse verkoop en export van hardfruit. Vandaar dat wij door de nieuwe organisatie werden aangesproken om de Benelux te vertegenwoordigen", zegt David Bamps. Wat maakt evelina zo speciaal? "Eerst en vooral door de kwaliteit. Het is een mooie harde rode appel, uitstekend van smaak en heeft een lang uitstalleven. De appel kleurt gemakkelijk waarbij het ras in normale omstandigheden slechts één pluk nodig heeft", aldus Bamps.

Op dit ogenblik hebben zich al een 8-tal telers in de Benelux aangesloten binnen het concept en geëngageerd om ieder vijf hectaren van het ras te planten.(MP)

Bron: Het Belang van Limburg

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek