Zuid-Koreaanse scheepsbouwer gaat boeren in Rusland
nieuwsHet Zuid-Koreaanse bedrijf Hyundai Heavy Industries, de grootste scheepsbouwer ter wereld, investeert 6,5 miljoen dollar in Khorol Zerno LLC, dat een landbouwbedrijf met 10.000 hectare maïs en sojabonen runt nabij Vladivostok. Hiermee verwerft Hyuandai Heavy ruim 67 procent van de aandelen.
De Zuid-Koreaanse scheepsbouwer laat in een persmededeling weten dat het de bedoeling is om 9 miljoen dollar extra te investeren zodat het areaal van het landbouwbedrijf tegen 2012 vervijfvoudigd kan worden. Het is de bedoeling om op termijn 60.000 ton maïs en sojabonen te oogsten in het oosten van Rusland. Op die manier kan het bedrijf een belangrijke leverancier worden van deze landbouwgrondstoffen voor Zuid-Korea, dat wereldwijd de op twee na belangrijkste importeur is van maïs.
"Dit is een bescheiden proefproject, dat de voorbode kan zijn van veel ambitieuzere plannen", zegt Dmitry Rylko, de directeur van het Instituut voor Agrarische Marktstudies in Moskou, aan het persagentschap Reuters. "Het oosten van Rusland biedt een uitgelezen kans voor investeerders uit Aziatische landen zoals Japan, Korea en China". Rusland staat op de internationale ranglijst van graanproducenten op de vijfde plaats.
Zuid-Korea daarentegen is bijna volledig aangewezen op de invoer van graan. Na de voedselcrisis van vorig jaar zijn Koreaanse bedrijven in het buitenland een zoektocht gestart naar landbouwgrond waarmee ze de voedselzekerheid in eigen land kunnen verhogen. "We hopen de Zuid-Koreaanse veehouders te kunnen voorzien van voldoende grondstoffen aan stabiele prijzen", luidt het bij Hyundai Heavy.
Vorig jaar sloegen de grootste Zuid-Koreaanse voederproducent Nonghyup Feed en de handelsfirma Daewoo Logistics reeds de handen in elkaar om samen in Indonesia een boerderij te ontwikkelen met 20.000 hectare maïs. Een nog veel groter project van Daewoo in Madagascar liep op de klippen omdat de nieuwe president de nationale souvereiniteit niet in het gedrang wil brengen.