nieuws

"Test-Aankoop moet stoppen met zinloze bangmakerij"

nieuws
De uitlatingen van Test-Aankoop, als zou 40 procent van het voedsel van slechte of middelmatige kwaliteit zijn, noemt Boerenbond "onaanvaardbaar". De organisatie dringt aan dat de consumentenorganisatie "deze foute berichtgeving rechtzet en stopt met zinloze bangmakerij". Ook Fresh Trade Belgium, de beroepsorganisatie van in- en uitvoerders van groenten en fruit, is niet opgezet met de beweringen van Test-Aankoop. "Er werd nog nooit zoveel gecontroleerd en geanalyseerd als vandaag".
26 januari 2008  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:41
De uitlatingen van Test-Aankoop, als zou 40 procent van het voedsel van slechte of middelmatige kwaliteit zijn, noemt Boerenbond "onaanvaardbaar". De organisatie dringt aan dat de consumentenorganisatie "deze foute berichtgeving rechtzet en stopt met zinloze bangmakerij".

"Als land- en tuinbouwsector kennen en ondergaan wij de vele strenge normen die opgelegd worden aan de voedselproducenten. Daarenboven worden we dagelijks geconfronteerd met heel wat controles. De wijze waarop twijfel wordt gezaaid over de kwaliteit van wat we produceren en over de manier waarop voedingsproducten verwerkt worden, is een regelrechte kaakslag in het gezicht van de hele landbouw- en voedingssector", stelt Piet Vanthemsche, ondervoorzitter van Boerenbond en in een vorig leven gedelegeerd bestuurder van het Voedselagentschap.

"De normen waaraan ons voedsel moet voldoen, zijn wetenschappelijk ondersteund. Vergeleken met producten uit andere werelddelen is de kwaliteit uitstekend", luidt het nog. Naar eigen zeggen streeft Boerenbond naar een goede relatie met consumenten en hun vertegenwoordigers. "Daarbij staan we open voor dialoog. Correcte informatie communiceren naar de consument is daarvan een essentieel onderdeel".

Ook Fresh Trade Belgium, de beroepsorganisatie van in- en uitvoerders van groenten en fruit, is niet opgezet met de uitlatingen van Test-Aankoop. Vorig jaar beantwoordde 92 procent van het fruit en groenten in België aan de "strenge" normen van het Voedselagentschap, luidt het. De organisatie vindt dat de officiële cijfers een veel genuanceerder beeld geven dan het recentste artikel van Test-Aankoop. "In de sector werd nog nooit zoveel gecontroleerd en geanalyseerd als vandaag".(KS)

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek