nieuws
Tax op visverkoop moet Franse vissers uit slop halen
nieuwsDe Fransen zijn van plan om vanaf 1 januari een tax van 1,8 procent in te stellen op de verkoop van vis. Dat schrijft de krant Le Figaro. Deze maatregel moet een fonds opleveren van 150 miljoen euro om de Franse vissers via duurzame maatregelen te compenseren voor de hoge brandstofprijzen. Vorige week presenteerden de Fransen hun plan aan de Europese Commissie en die zou inmiddels het licht op groen gezet hebben voor deze vorm van staatssteun.
6 december 2007
De Fransen zijn van plan om vanaf 1 januari een tax van 1,8 procent in te stellen op de verkoop van vis. Dat schrijft de krant Le Figaro. Deze maatregel moet een fonds opleveren van 150 miljoen euro om de Franse vissers via duurzame maatregelen te compenseren voor de hoge brandstofprijzen. Vorige week presenteerden de Fransen hun plan aan de Europese Commissie en die zou inmiddels het licht op groen gezet hebben voor deze vorm van staatssteun.
De extra belasting op de visverkoop moet een herstelplan voor duurzame visserij financieren. Het doel van dat plan is om de afhankelijkheid van de brandstofprijzen te doen dalen, zodat ook de brandstofverslindende visserijschepen kunnen blijven uitvaren. De voorbije weken hebben de Vlaamse reders eveneens herhaaldelijk aan de alarbel getrokken, waarbij verwezen werd naar de steunmaatregelen die de Franse president Sarkozy beloofd had.(KS)