nieuws

Slachthuizen reageren op verdachtmakingen aan hun adres

nieuws
De slachthuizen van Moeskroen, Rekkem, Zele en Dendermonde willen één en ander rechtzetten naar aanleiding van de persartikels over een gerechtelijk onderzoek rond mogelijke vervalsing van paardenpaspoorten. Ruim 90 procent van de paardenslachtingen in ons land gebeurt bij Euro Meat Group en Flanders Meat Group, maar zij zijn niet betrokken bij het gerechtelijk onderzoek.
21 februari 2013  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 15:08
Lees meer over:

De slachthuizen van Moeskroen, Rekkem, Zele en Dendermonde willen één en ander rechtzetten naar aanleiding van de persartikels over een gerechtelijk onderzoek rond mogelijke vervalsing van paardenpaspoorten. Ruim 90 procent van de paardenslachtingen in ons land gebeurt bij Euro Meat Group en Flanders Meat Group, maar zij zijn niet betrokken bij het gerechtelijk onderzoek.

Euro Meat Group (slachthuis Moeskroen) en Flanders Meat Group (slachthuizen Zele, Dendermonde en Lar te Rekkem) hanteren de strengste eisen inzake kwaliteitscontrole, voedselveiligheid, hygiëne, dierenwelzijn en respect voor het milieu. De slachthuizengroep EMG/FLMG veroordeelt de frauduleuze praktijken waarvan sprake is in de pers en wenst zich met klem te distantiëren van dergelijke praktijken. “De verdachte paardenhandelaar uit Neufchâteau is geen leverancier van onze slachthuizen”, benadrukken ze.

Het bedrijf legt de lat inzake voedselveiligheid bijzonder hoog en stelt de interne kwaliteitscontroles voortdurend in vraag. Iedere medewerker van het slachthuis moet zich strikt houden aan strenge voorschriften. Specifiek voor het slachten van paarden wordt - in grote lijnen - volgende procedure gevolgd: Bij elk paard dat wordt aangevoerd voor slachting wordt de microchip uitgelezen en het paspoort met medische bijlagen op hun echtheid en conformiteit gecontroleerd, zowel door het slachthuis als door het Voedselagentschap.

Vervalsingen of manipulaties van paspoorten van paarden worden door de interne diensten van EMG/FLMG gemeld aan het Voedselagentschap. Na strenge controle van de documenten wordt het paard ofwel toegelaten voor menselijke consumptie en in dat geval onder controle van een dierenarts van het Voedselagentschap geslacht ofwel - in het geval het niet toegelaten is voor menselijke consumptie - verplicht op kosten van de aanvoerder vernietigd. De regel is dat elk paard dat wordt aangevoerd nooit levend het slachthuis mag verlaten.

In geval het paard voor slachting wordt goedgekeurd, gebeurt de slachting onder controle van een dierenarts van het Voedselagentschap. De microchip van het paard wordt na slachting opnieuw uitgelezen en verwijderd zodat het in geen geval kan worden ingeplant in een ander paard. Op het einde van elke slachtdag worden alle microchips verzameld en aan het Voedselagentschap overhandigd ter destructie.

Na het slachten gebeurt zowel door de interne diensten van EMG als door de dierenarts van het Voedselagentschap een controle en keuring post mortem en worden in bepaalde gevallen monsters afgenomen voor analyse door het Voedselagentschap.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek