nieuws

Recordbedrag van 92,5 miljoen euro voor VLIF

nieuws
Het bedrag aan vastgelegde Vlaamse en Europese middelen voor het Vlaams Landbouwinvesteringsfonds heeft een recordhoogte van ruim 92,5 miljoen euro bereikt. Er waren dit jaar “net geen” 5.000 investeringsdossiers, zo maakte Vlaams minister van Landbouw Kris Peeters bekend na het afsluiten van de begrotingsrekeningen voor dit jaar. Ter vergelijking: vorig jaar werden 3.900 VLIF-dossiers afgehandeld, goed voor een toegekend steunbedrag van 72,9 miljoen euro.
18 december 2007  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:40
Het bedrag aan vastgelegde Vlaamse en Europese middelen voor het Vlaams Landbouwinvesteringsfonds (VLIF) heeft een recordhoogte van ruim 92,5 miljoen euro bereikt. Er waren dit jaar “net geen” 5.000 investeringsdossiers, zo maakte Vlaams minister van Landbouw Kris Peeters bekend na het afsluiten van de begrotingsrekeningen voor dit jaar. Ter vergelijking: vorig jaar werden 3.900 VLIF-dossiers afgehandeld, goed voor een toegekend steunbedrag van 72,9 miljoen euro.

Voor een analyse van de populariteit van de diverse steunmaatregelen is het nog enkele maanden wachten. Intussen zijn alvast de gesprekken tussen de overheid en de sector opgestart over een nieuwe actualisatie van het VLIF. “Dit jaar zijn we er in geslaagd om extra geld vast te leggen voor dit beleidsinstrument, waardoor geen bruuske ingrepen noodzakelijk zijn. Daardoor verlopen de gesprekken in een rustige sfeer”, luidt het op het kabinet-Peeters.

“Op de uitkomst wil ik niet vooruitlopen”, aldus de minister. “Belangrijk is vooral dat het debat gevoerd wordt en dat wij heel goed nadenken over de richting die wij willen uitgaan om van het VLIF een duurzaam beleidsinstrument te maken”.(KS)

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek