nieuws

Geld uit herstructureringsfonds suiker bijna op

nieuws
De enveloppe van 5,5 miljoen euro suikergeld raakt uitgeput. Dit geld is afkomstig uit het herstructureringsfonds voor de suikersector. Vanaf 1 april zullen de aanvragen om steun in het kader van de suikerbietenmaatregel nog wel aanvaard worden, maar ze zullen beoordeeld worden via de algemene VLIF-regelgeving die strenger is.
31 maart 2010  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:54
Lees meer over:

De enveloppe van 5,5 miljoen euro suikergeld raakt uitgeput. Dit geld is afkomstig uit het herstructureringsfonds voor de suikersector. Vanaf 1 april zullen de aanvragen om steun in het kader van de suikerbietenmaatregel nog wel aanvaard worden, maar ze zullen beoordeeld worden via de algemene VLIF-regelgeving die strenger is. Dat meldt het Agentschap voor Landbouw en Visserij.

Landbouwers die in de verzamelaanvraag van 2007 een bietenareaal hebben vermeld, kunnen toegang krijgen tot het suikergeld wanneer zij investeringen doen die aan een aantal voorwaarden voldoen. In de eerste plaats moeten ze de algemene VLIF-reglementering naleven.

Daarnaast zijn er nog een aantal specifieke voorwaarden. Zo kunnen bepaalde investeringen genieten van een tijdelijke verhoogde steun van 30 pct. Het minimum investeringsbedrag is ten opzichte van gewone VLIF-dossiers verlaagd tot 3.000 euro. De steun wordt toegekend onder de vorm van een eenmalige kapitaalpremie.

Omdat de maatregel op zijn eind loopt en de budgetten zo goed als uitgeput zijn, is er beslist om een aantal overgangsmaatregelen te treffen. Voor de aanvragen die na 1 januari 2010 zijn ingediend, zullen enkel de investeringen die op de limitatieve lijst voor verhoogde steun tot 30 pct nog in aanmerking komen voor suikergeld. De overige investeringen zullen vallen onder de algemene VLIF-reglementering.

Aanvragen om steun tweede luik zullen nog aanvaard worden tot 30 juni van dit jaar. De VLIF-administratie zal de suikerdossiers zo snel mogelijk afhandelen. Het is de bedoeling om tegen eind september zoveel mogelijk suikerpremies uit te kunnen betalen.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek