nieuws

"GIMB en Delwart stappen uit kapitaal Marcolini"

nieuws
De Brusselse investeringsmaatschappij GIMB en Jean-Marie Delwart stappen uit het kapitaal van Les Chocolats de l'Iris, het bedrijf van de chocolatier Pierre Marcolini. Dat meldt De Tijd. Ze worden meer dan waarschijnlijk vervangen door een nieuwe aandeelhouder, waarvan de identiteit nog niet bekend is. Die moet de verdere buitenlandse expansie van Marcolini ondersteunen. De chocolatier heeft wereldfaam verworven met zijn pralines. Hij heeft ondertussen 17 vestigingen in België en op toplocaties in het buitenland.
11 oktober 2007  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:39
De Brusselse investeringsmaatschappij GIMB en Jean-Marie Delwart stappen uit het kapitaal van Les Chocolats de l'Iris, het bedrijf van de chocolatier Pierre Marcolini. Dat meldt De Tijd. Ze worden meer dan waarschijnlijk vervangen door een nieuwe partij.

De GIMB stapt uit het kapitaal op verzoek van Pierre Marcolini, luidt het in een uitnodiging voor een persconferentie. De Tijd meent te weten dat ook Jean-Marie Delwart zich engageerde om zijn participatie te verkopen. Delwart - de voormalige topman van Floridienne - was meerdere maanden openlijk voorstander van een beursgang van Marcolini. Toen die plannen werden opgeborgen, zei de Waalse zakenman dat hij overwoog uit het kapitaal van de chocoladefabrikant te stappen.

"Er zijn verschillende stromingen binnen het aandeelhouderschap. Ik wacht dus op preciseringen, maar het is duidelijk dat ik wil dat we naar de beurs gaan", zei hij in het voorjaar nog. Op hetzelfde moment stelde Pierre Marcolini de aandeelhouders een ambitieus investeringsplan voor. Om dat te financieren, moest 10 miljoen euro opgehaald worden. De nieuwe aandeelhouder, waarvan de identiteit nog niet bekend is, moet wellicht de verdere buitenlandse expansie van Marcolini ondersteunen.

De chocolatier heeft wereldfaam verworven met zijn pralines. Hij heeft ondertussen 17 vestigingen in België en op toplocaties in het buitenland. Het aandeelhouderschap van Les Chocolats de l'Iris bestaat uit Regout Invest (55%, Pierre Marcolini), Belgocodex (23,5%, van de Waalse zakenman Jean-Marie Delwart), de GIMB (bijna 20%) en Florinvest (3,4%).(KS)

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek