Europa bezorgt Pakistaanse boeren zaden en meststoffen
nieuwsDe Europese Unie heeft samen met de FAO zaden en meststoffen bezorgd aan bijna 100.000 arme boeren in Pakistan, die sinds vorig jaar getroffen worden door een verhoging van de voedselprijzen. Volgens cijfers van de Verenigde Naties is daardoor het aantal hongerlijdende Pakistani toegenomen tot 46 miljoen. Dat is ruim een kwart van de totale bevolking.
Paradoxaal genoeg hebben de boeren in Pakistan nog maar net een recordoogst van 24 miljoen ton tarwe van het veld gehaald. Dat is twee miljoen ton meer dan noodzakelijk is om in de nationale voedselbehoeften te voorzien. Toch blijven de voedselprijzen in Pakistan erg hoog. Dat is vooral het geval in plattelandsgebieden, waar het armste deel van de bevolking woont.
"Het voedsel mag er dan wel aanwezig zijn, maar voor veel boerengezinnen is het gewoon te duur om het aan te kopen", aldus de FAO. Om de honger te verzachten, investeert de EU de komende twee jaar veertig miljoen euro. Met dat geld zal het Wereldvoedselprogramma voedselhulp bezorgen aan ongeveer 600.000 boeren en arbeiders. Daarnaast zal de FAO technische bijstand verlenen aan kleinschalige boeren, met de bedoeling om hun productiviteit te verhogen.
"Vandaag zijn die boeren niet eens in staat om voldoende voedsel te telen voor zichzelf omdat de prijzen voor de noodzakelijke productiemiddelen zo fel gestegen zijn", zegt de lokale FAO-medewerker Gamal Ahmed. "Daarom concentreren we ons om de verdeling van zaden en meststoffen". Deze maand gaat in Pakistan het zaaiseizoen van start.
De voedsel- en landbouworganisatie van de VN waakt er naar eigen zeggen over dat de verhoging van de landbouwproductie een duurzaam karakter krijgt. Daarom wordt ook werk gemaakt van betere irrigatiekanalen en opleidingen voor boeren.