nieuws

"Bouw stormvloedkering moet mogelijk blijven"

nieuws
Het geactualiseerde Sigmaplan werd in juli vorig jaar goedgekeurd door de Vlaamse regering. Dat moet in de eerste plaats de overstromingsrisico's in het Scheldegebied beperken door ontpoldering en door de creatie van wetland en gecontroleerde overstromingsgebieden. Dit jaar wordt voor het plan 25 miljoen euro uitgetrokken. CD&V-parlementslid Jos De Meyer blijft er intussen op aandringen dat de optie om een stormvloedkering te bouwen open gehouden wordt
9 februari 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:32
Het geactualiseerde Sigmaplan werd in juli vorig jaar goedgekeurd door de Vlaamse regering. Dat moet in de eerste plaats de overstromingsrisico's in het Scheldegebied beperken door ontpoldering en door de creatie van wetland en gecontroleerde overstromingsgebieden. Dit jaar wordt voor het plan 25 miljoen euro uitgetrokken. CD&V-parlementslid Jos De Meyer blijft er intussen op aandringen dat de optie om een stormvloedkering te bouwen open blijft.

In 2006 gaan de meeste middelen naar de verdere inrichting van het gecontroleerde overstromingsgebied Kruibeke-Bazel-Rupelmonde. In de daaropvolgende jaren zullen overstromingsgebieden ingericht worden in de Hedwigepolder, de Durmemonding, het Zwijn in Hamme en de Vlassenbroekse polder in Dendermonde.

De optie om een stormvloedkering te bouwen, werd in het hele Sigmaplan (nog) niet weerhouden wegens te duur. Eind vorig jaar liet Peeters zich ontvallen dat een dergelijke constructie niet nodig is en dat dit allicht zo zal blijven tot 2050. Op een parlementaire vraag van De Meyer heeft Peeters nu geantwoord dat in 2005 studies werden afgerond over de bouw van de stormvloedkering. "Aanvullende ingrepen bij het Sigmaplan hangen af van externe factoren zoals de zeespiegelrijzing. Via monitoring zal deze verdere evolutie worden opgevolgd", luidt het.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek