"Bierviltjes moesten verboden worden"

nieuws
In de omgeving van vleesmarkten, eiermarkten, aardappelmarkten of graanmarkten staan cafés met idyllische namen, waar de prijs van de week tussen de pinten door op bierviltjes wordt vastgelegd. Dat heeft Boerenbond nog maar eens moeten ondervinden tijdens de actie die de jonge boeren van de Groene Kring vorige week organiseerden aan het slachthuis van Anderlecht. De organisatie dringt opnieuw aan op meer prijstransparantie. "Dat vermijdt dat anderen met het zweet en de tranen van de boer gaan lopen", luidt het.
11 februari 2008  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:41
In de omgeving van vleesmarkten, eiermarkten, aardappelmarkten of graanmarkten staan cafés met idyllische namen, waar de prijs van de week tussen de pinten door op bierviltjes wordt vastgelegd. Dat heeft Boerenbond nog maar eens moeten ondervinden tijdens de actie die de jonge boeren vorige week organiseerden aan het slachthuis van Anderlecht. De organisatie dringt opnieuw aan op meer prijstransparantie. "Dat vermijdt dat anderen met het zweet en de tranen van de boer gaan lopen", luidt het.

De actievoerders van de Groene Kring werd verweten dat ze geen rekening willen houden met de grondbeginselen van de economie en van de globalisering. "Had de man met het bierviltje in café La Tourelle dan de hele wereld ontmoet? Bierviltjes moesten verboden worden", zo staat te lezen in Boer&Tuinder. Volgens Boerenbond hoeft er zelfs niet te veel of te weinig aanbod te zijn opdat de marktprijzen gaan schommelen. "Men hoeft het enkel te zeggen. En men zegge het voort, met alle gevolgen van dien voor de prijzen".

Anderzijds lijkt het door de liberalisering van het landbouwbeleid vast te staan dat er zich in de toekomst meer prijsschommelingen zullen voordoen. En dus heeft de EU nood aan een stabilisering van de markten en de beheersing van de markt- en andere risico's. Ook een nieuw landbouwbeleid wordt niet zomaar op een bierviltje uitgetekend, waarschuwt Boerenbond.(KS)

Poll: Treft de supermarktketens schuld aan de huidige crisis in de veehouderij?

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek