nieuws

Belg wijzigt aankoopgedrag varkensvlees niet

nieuws
De Belgische consument blijft nuchter bij de berichtgeving over de Mexicaanse griep en wijzigt zijn aankoopgedrag niet. De verkoop van varkensvlees blijft stabiel. Dat blijkt uit een bevraging van Fedis bij haar leden. De federatie van de distributiesector raadt de consumenten aan die nuchterheid in hun aankoopgedrag te bewaren.
4 mei 2009  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:48
Lees meer over:

De Belgische consument blijft nuchter bij de berichtgeving over de Mexicaanse griep en wijzigt zijn aankoopgedrag niet. De verkoop van varkensvlees blijft stabiel. Dat blijkt uit een bevraging van Fedis bij haar leden. De federatie van de distributiesector raadt de consumenten aan die nuchterheid in hun aankoopgedrag te bewaren.

De Egyptische regering heeft vorige week de preventieve ruiming van de varkensstapel bevolen. En intussen hebben zal zeker tien landen de invoer van Amerikaanse varkens en varkensvlees verboden. "Die maatregelen zijn regelrechte vergissingen", zegt Dominique Michel, gedelegeerd bestuurder van Fedis, in navolging van andere instanties zoals de voedsel- en landbouworganisatie van de VN.

"Het Voedselagentschap heeft ons de garantie gegeven dat niet het minste risico bestaat, noch bij contact met varkens, noch bij het eten van varkensvlees of afgeleide producten", benadrukt Michel. Hij vermoedt dat het gewijzigde woordgebruik van 'varkensgriepvirus' naar 'Mexicaanse griep' bijgedragen heeft tot de koelbloedigheid van de Belgische consument.

Poll: Denkt u dat een sterke uitbreiding van Mexicaanse griep in Europa zware schade zou kunnen berokkenen aan onze varkenshouderij?

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek