Belchim Crop Protection neemt Protex over
nieuwsBelchim is twintig jaar geleden ontstaan in ons land. Het bedrijf legt zich toe op de markt van gespecialiseerde bestrijdingsmiddelen in verschillende landen waaronder naast België ook Nederland, Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. In 2004 werd het intussen tot Belchim Crop Protection omgedoopte bedrijf aandeelhouder van het Zweedse Nordisk Alkali om de toegang tot de markt te verzekeren in de Scandinavische landen en de Baltische staten. Meer recent richtte het bedrijf zijn pijlen ook op Italië, Spanje en Portugal.
Het productengamma bestaat uit een brede waaier specialiteiten voor onder meer aardappelen, wijnteelt, groenten en maïs. Het bedrijf bouwt ook aan een milieuvriendelijke 'bio-lijn'. Met de overname van Protex wil Belchim Crop Protection haar positie op de Belgische markt versterken. Protex verdeelt meer dan honderd verschillende producten en heeft een ruime ervaring opgebouwd in de akkerbouw, groenteteelt, sierteelt, fruitteelt en het particulier gebruik, zo luidt het in een persmededeling. Protex zal dit jaar goed zijn voor een omzet van tien miljoen euro.
Het is de bedoeling dat beide bedrijven na de overname hun eigen distributienetwerk en identiteit behouden. Daardoor zal er voor de klant weinig veranderen, luidt het bij Belchim Crop Protection, dat voor 2008 een omzet van 200 miljoen euro verwacht. Het bedrijf maakt zich op voor verdere uitbreidingen, waarbij de nieuwe lidstaten in het oosten van de EU in het vizier komen. Dit jaar werd het bedrijf uitgeroepen tot Trends Gazelle Ambassadeur Vlaams-Brabant in de categorie 'grote bedrijven'.(KS)