Alliance agricole vraagt gedragsregels tegen mishandeling veee
nieuwsDe 'Alliance agricole belge' eist de opstelling van gedragsregels in het kader van de wet op het dierenwelzijn, zo heeft deze Franstalige landbouworganisatie vrijdag laten weten in een reactie op de schokkende videobeelden vandierenmishandelingen op rundermarkten die donderdag in de televisiejournaals te zien waren.
17 november 2000
De 'Alliance agricole belge' eist de opstelling van gedragsregels in het kader van de wet op het dierenwelzijn, zo heeft deze Franstalige landbouworganisatie vrijdag laten weten in een reactie op de schokkende videobeelden van dierenmishandelingen op rundermarkten die donderdag in de televisiejournaals te zien waren.
De gedragsregels zouden op elke veemarkt van toepassing moeten zijn. De verantwoordelijke veekeurder en de directeur van de markt zouden op de naleving ervan moeten toezien. Elke inbreuk moet gesanctioneerd worden en zonodig moet de vergunning van de veehandelaar ingetrokken worden, stelt de organisatie voor.
Gaia en Animaux en Peril maakten de video-opamen van de mishandelingen clandestien op de veemarkten van Anderlecht en Ciney en lieten de beelden donderdag aan de media zien. De twee dierenrechtenorganisaties eisen de sluiting van de markten.