nieuws

"Agribex draagt economisch belang van landbouw uit"

nieuws
Agribex wil tijdens de 65ste editie die plaatsvindt van 4 tot 9 december in Brussel het professionele karakter van de beurs nog verder uitbouwen. Centrale thema's zijn economie en werkgelegenheid. "Wij willen meer dan ooit uitdragen dat landbouw een belangrijke economische sector is", aldus Michel Christiaens, secretaris-generaal van Fedagrim. In vergelijking met voorgaande edities zal de landbouwbeurs dit jaar één paleis van Brussels Expo minder in beslag nemen.
20 oktober 2007  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:39
Agribex wil tijdens de 65ste editie die plaatsvindt van 4 tot 9 december in Brussel het professionele karakter van de beurs nog verder uitbouwen. Centrale thema's zijn economie en werkgelegenheid. "Wij willen meer dan ooit uitdragen dat landbouw een belangrijke economische sector is", zei Michel Christiaens, secretaris-generaal van Fedagrim tijdens een persconferentie in Wanze.

In vergelijking met voorgaande edities zal de landbouwbeurs dit jaar één paleis van Brussels Expo minder in beslag nemen. Maar met 397 exposanten blijft het aantal standhouders min of meer gelijk. Ruim 20 procent daarvan komt uit het buitenland. "We hebben er dit jaar voor gekozen om geen thema-eilanden op te zetten. Bovendien hebben we het aantal standen met producten van bij ons serieus ingeperkt. Dit heeft ons toegelaten om alle dieren en alle prijskampen onder te brengen één paleis", zegt beurscoördinator Alain Vander Cruys.

De allereerste dag van Agribex is traditioneel een professionele dag. "Dat blijft ook dit jaar behouden", aldus Vander Cruys. "Maar we plannen wel enkele nieuwigheden. De professionele dag moet een echte ‘hospitality day’ worden: een dag waarop elke exposant zijn leveranciers en klanten in de beste professionele omstandigheden kan ontvangen. Bezoekers krijgen toegang tot een gratis parking, worden ontvangen met een kop koffie en 's middags is er een uitgebreid gratis buffet. In elk paleis worden er specialiteiten uit één bepaalde provincie geserveerd. Op die manier hoeven de standhouders zich enkel te bekommeren om hun commerciële activiteiten".

Om het professionele aspect nog verder te beklemtonen, worden er ook Exhibitor Awards uitgereikt. Zowel de standhouder met de meest efficiënte stand qua werking, uitzicht en sfeer, als de standhouder met de meest orginele communicatie rond zijn beursdeelname, krijgt een prijs. "Ook dit past in ons streven naar een meer professionele beurs", zegt Michel Christiaens. Daarnaast is er ook aandacht rond de tewerkstelling in de sector. "Heel wat toeleveringsbedrijven kampen met een personeelstekort. Er wordt een stand opgebouwd waar de bezoekers concrete werkaanbiedingen kunnen raadplegen en waar ondernemers met hun vragen terecht kunnen".

Tijdens de beurs wordt elke dag een beursjournaal gemaakt door de digitale zender NTV. De uitzendingen zijn ook gratis op internet te bekijken. "Zo krijgt iedereen de kans om elke avond te bekijken wat Agribex die dag te bieden had", aldus Christiaens. Eveneens tijdens de beursperiode zet het Koninklijk Filmarchief in Brussel elke dag een landbouwfilm op het programma. Op maandag 3 december, één dag voor de start van de beurs organiseert Agribex een politiek kopstukkendebat met de drie grote politieke families langs Vlaamse en Waalse zijde, en de landbouworganisaties. Discussiethema wordt de toekomst van de landbouw.(GL)

Meer informatie: Agribex

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek