34 scouts herstellen van diepgevroren hamburgers
nieuwsDe scouts zijn afkomstig uit Juslenville bij Theux. De kinderen werden ziek en moesten overgeven. Ook een van de zeven leidsters werd ziek. De voedselvergiftiging zou veroorzaakt zijn door het eten van diepgevroren hamburgers zondagmiddag. Gezien het grote aantal slachtoffers werd het rampenplan afgekondigd. De 34 kinderen werden overgebracht naar zes ziekenhuizen in Luik, Namen, Hoei of Borgworm.
Maandagmorgen hebben de volwassenen die opgenomen werden en de meerderheid van de kinderen het ziekenhuis verlaten, aldus Laurence Royen, hoofdleidster van het kamp. Een tiental kinderen wordt nog even in observatie gehouden maar zou in de loop van de dag ook naar huis mogen. Alleen een kind zou mogelijk nog een nacht in het ziekenhuis moeten doorbrengen, aldus de hoofdleidster.
Maandagvoormiddag zijn een ploeg van Juslenville en een vrachtwagen van de gemeente Theux het resterende materiaal van de scoutsgroep in Latinne gaan ophalen. Het kamp werd door de voedselvergiftiging vroeger opgebroken. Resultaten van de analyses om de oorzaak van de voedselvergiftiging te achterhalen waren maandag nog niet bekend. Volgens de woordvoerder van het Voedselagentschap Pierre Cassart zullen die resultaten pas woensdag of donderdag beschikbaar zijn.(KS)
Bron: Belga