nieuws

Zieke dikkerds kosten Nederland 600 miljoen euro

nieuws
Ziekteverzuim door te zware werknemers kost in Nederland jaarlijks 600 miljoen euro. Daarvan komt meer dan twee derde voor rekening van mensen die lijden aan ernstig overgewicht. Dat blijkt uit een nieuwe studie. Door overgewicht en obesitas stijgen de kosten van ziekteverzuim met 11 procent. "Overgewicht heeft ook economisch gewicht", aldus de auteurs. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu berekende eerder al dat overgewicht jaarlijks 1,2 miljard euro aan medische kosten oplevert.
19 april 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:03
Ziekteverzuim door te zware werknemers kost in Nederland jaarlijks 600 miljoen euro. Daarvan komt meer dan twee derde voor rekening van mensen die lijden aan ernstig overgewicht. Dat blijkt uit cijfers die de Nederlandse minister Ab Klink van Volksgezondheid en Johan Polder van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in Den Haag op een rijtje hebben gezet voor een artikel in het economenvakblad ESB.

Te zware mensen zijn vaker ziek en kosten hun werkgever meer aan verzuimde uren dan collega's met een normaal gewicht. Door overgewicht en obesitas stijgen de kosten van ziekteverzuim met 11 procent, concluderen de auteurs. Ze geven aan dat het gaat om een globale schatting, maar de cijfers maken wel duidelijk dat overgewicht niet alleen tot hogere zorgkosten leidt maar ook tot een extra kostenpost in het bedrijfsleven. "Overgewicht heeft ook economisch gewicht", luidt het.

Het RIVM in Den Haag berekende eerder al dat overgewicht jaarlijks 1,2 miljard euro aan medische kosten oplevert. Dat is 2 procent van de totale zorguitgaven. Dit komt vooral door de behandeling van hartziekten, diabetes en gebreken in de manier van bewegen.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek