Website moet wilde planten- en diersoorten registreren
nieuwsHet Koninklijk Instituut voor Natuurwetenschappen heeft de website www.species.be gelanceerd. Doel van de website is om een volledige lijst te geven van wilde planten- en diersoorten die in België voorkomen. Een derde tot de helft van alle soorten in België is bedreigd. Om deze soorten te beschermen, is het van belang hen te identificeren en inventariseren.
Met de website www.species.be wil het Koninklijk Instituut voor Natuurwetenschappen een volledige lijst van in België voorkomende wilde planten- en diersoorten weergeven. Bezoekers vinden een beschrijvende fiche voor iedere soort die in België voorkomt. De fiches bevatten de wetenschappelijke naam van de soort en een benaming in het Nederlands, Frans, Duits en/of Engels. Aan iedere fiche wordt bijkomende informatie over de planten- of diersoort toegevoegd.
In België zijn ongeveer 36.300 soorten dieren, planten, paddenstoelen en micro-organismen waargenomen. Een vergelijkende studie met de fauna en flora van onze buurlanden onthult dat het totaal aantal soorten in België bijna 55.000 moet bedragen.
Een derde tot de helft van alle wilde planten- en diersoorten in België is bedreigd. Om deze soorten te beschermen is het van belang om hen te identificeren, te kennen en een instrument te hebben om hen te kunnen inventariseren. Op dit moment zijn er al meer dan 32.000 soorten opgelijst op de website.
Het project wordt mogelijk gemaakt door een samenwerking tussen experts en vrijwilligers die behoren tot wetenschappelijke instellingen en verenigingen die gegevens verzamelen over biodiversiteit in België.
Bron: Belga