nieuws

"Voedselcrisis gevolg van minachting voor landbouw"

nieuws
Een VN-verantwoordelijke heeft vrijdag verklaard dat investeringen in de landbouw de enige manier zijn om de huidige voedselcrisis onder controle te houden. In verschillende landen braken de voorbije dagen opstanden uit naar aanleiding van voedseltekorten. Kevin Cleaver, vicevoorzitter van het VN-fonds voor landbouwontwikkeling, wijt de crisis aan de stiefmoederlijke behandeling van de landbouw. "Regeringsleiders haalden tot voor kort hun neus op voor de landbouw, waardoor er nu onrust is in 33 landen".
11 april 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:03
Een VN-verantwoordelijke heeft vrijdag verklaard dat investeringen in de landbouw de enige manier zijn om de huidige voedselcrisis onder controle te houden. In verschillende landen braken de voorbije dagen opstanden uit naar aanleiding van voedseltekorten. Kevin Cleaver, vicevoorzitter van het VN-fonds voor landbouwontwikkeling, wijt de crisis aan de stiefmoederlijke behandeling van de landbouw.

"We hebben deze crisis twee jaar geleden al voorspeld, maar kregen toen enkel zelfingenomen reacties", zei Cleaver na een ontmoeting met de Filipijnse presidente. "Regeringsleiders haalden hun neus op voor de landbouw, waardoor er nu onrust is in 33 landen". Ook in de Filipijnen stijgen de prijzen van rijst, brood en andere voedingsmiddelen door de schaarste. De overheid heeft intussen beslist om een rantsoenering in te voeren voor de armste families.

Cleaver dringt er bij de overheden op aan om te investeren in landbouw, door bijvoorbeeld goedkope leningen te voorzien. In de Filipijnen kan het probleem volgens hem voorlopig onder controle worden gehouden. Artsen Zonder Grenzen liet vrijdag weten dat het al 170 slachtoffers heeft verzorgd in de Haïtiaanse hoofdstad Port-au-Prince. 44 onder hen waren verwond door kogels. De oproer door de hoge voedselprijzen eiste al minstens zes doden in Haïti.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek