VLAM strikt Kim Gevaert voor groente- en fruitcampagne
nieuwsKim Gevaert maakt geen comeback op de atletiekpiste. Na een ietwat mysterieuze persmededeling van haar ex-trainer Rudi Diels dinsdagavond, werd daar druk over gespeculeerd. Volgens de Coreliokranten zal Gevaert volgende week als ambassadrice voor VLAM gewoon een actie voor het gebruik van groenten en fruit lanceren. De promotiedienst bevestigt het nieuws.
Rudi Diels had dinsdag aangekondigd dat Gevaert volgende week donderdag op een persconferentie in Overijse haar nieuwe toekomstplannen uit de doeken zou doen. Met de mededeling dat het voor hem allerminst een verrassing was toen Gevaert hem van haar beslissing op de hoogte bracht, had Diels - al dan niet bewust - de geruchtenmolen op gang gebracht.
Gevaert keert echter niet terug naar de sprint, maar wordt wel het gezicht van de 'All Day Long'-campagne die VLAM een jaar geleden lanceerde. Meer informatie zal pas volgende week verstrekt worden in de Vrije Basisschool Tombeek. "Ons schooltje werd uitgekozen om de nationale campagne bekend te maken", zegt het schoolhoofd, Hilde Gryseels.
"Kim Gevaert wordt de ambassadrice van het promoten van onder meer groenten en fruit", gaat Gryseels verder. De gedachte erachter is om te beginnen bij de bron, bij de kinderen dus, en hen zo bewust te maken van gezond eten. "Dat Gevaert zich achter deze campagne schaart, kunnen we alleen maar toejuichen".
De gemiddelde Belg eet dagelijks minder dan één stuk fruit en amper 150 gram groenten. Dat is een pak minder dan de dagelijks aanbevolen hoeveelheid van twee tot drie stukken fruit en 300 gram groenten per dag. Met 'All Day Long' moedigt VLAM consumenten aan om bijvoorbeeld ook eens fruit te verwerken in een maaltijdsalade of rauwe groenten te verorberen als tussendoortje.
Bron: Belga/De Standaard/eigen berichtgeving