Vergoedingen toch dit jaar uitbetaald
nieuwsDe leden van de Boerenbond reageerden meteen furieus op het nieuws. "Vooral de boeren vanuit Oost-Vlaanderen en Limburg maanden ons aan meteen bij Dua te gaan protesteren", vertelt BB-woordvoerder Roger Saenen. Op het kabinet-Dua hoorden de boeren dat het om een foutieve omzetting van een Europese regelgeving zou gaan. "Dua belooft ons dat de landbouwers in kwetsbare gebieden de hele vergoeding voor 2000 nog dit jaar zullen uitbetaald krijgen".
Maar eerst zien en dan geloven, zeggen de landbouwers. Ze willen dat Dua de belofte tegen dinsdagavond op papier zet. "Gebeurt dat niet, dan is een verdere woede-explosie bij onze leden niet uitgesloten", klinkt het dreigend. De vergoedingen zijn voor de landbouwers immers het symbool van MAP2, het tweede Mestactieplan, geworden.
Op de vergadering kondigde Dua voorts aan dat ze de hele vleessector binnenkort wil samenroepen in verband met de financiering van de BSE-maatregelen. Bedoeling is een kwaliteitsfonds op te richten. Van extra steun voor de varkens- en pluimveesector wil Dua niet weten. Ze heeft wel een extra tussenkomst voorzien voor de rundveehouders, die volgens haar het meest onder de BSE-crisis lijden. De Boerenbond spreekt van discriminatie en wil dat ook de andere deelsectoren bijkomende steun krijgen.
Bron: Belga