nieuws

Ter Beke kondigt prijsstijging varkensvlees aan

nieuws
De versevoedinggroep Ter Beke heeft in het eerste kwartaal de groeitrend van vorig jaar weten door te trekken. De omzet steeg met 11,5 procent, tegen 12,2 procent in 2007. De omzetstijging is wel geheel te danken aan de overname van het Nederlandse Berkhout Verssnijlijn, dat in 2007 nog niet in de cijfers zat. Ter Beke rekent voor het hele jaar op een hogere winst. Voor haar disvisie 'bereide gerechten' verwacht het bedrijf geen significante stijging van de grondstoffenprijzen meer, maar het waarschuwt wel voor voor duurder varkensvlees.
10 mei 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:03
De versevoedinggroep Ter Beke heeft in het eerste kwartaal de groeitrend van vorig jaar weten door te trekken. De omzet steeg met 11,5 procent, tegen 12,2 procent in 2007. De omzetstijging is wel geheel te danken aan de overname van het Nederlandse Berkhout Verssnijlijn, dat in 2007 nog niet in de cijfers zat. Ter Beke rekent voor het hele jaar op een hogere winst, maar waarschuwt tegelijk voor duurder varkensvlees.

Op vergelijkbare basis bleef de omzet in het eerste kwartaal stabiel, ondanks de stopzetting van enkele belangrijke volumecontracten in Frankrijk. Ter Beke begon die contracten vorig jaar te heronderhandelen omdat ze niet rendabel waren. De contracten waarvoor geen akkoord werd bereikt, werden stopgezet. "Die contracten vertegenwoordigden wel een belangrijke omzet", zegt gedelegeerd bestuurder Marc Hofman. "Het feit dat wij ondanks dat verlies toch een stabiel omzetcijfer konden realiseren, stemt ons tevreden, want het betekent dat we elders wel konden groeien".

Net zoals alle voedingsbedrijven werd Ter Beke ook geconfronteerd met hogere grondstoffenprijzen, vooral in zijn afdeling 'bereide gerechten'. De groep wist de hogere grondstofprijzen gedeeltelijk op te vangen door haar prijzen te verhogen. Voor de rest van 2008 verwacht Ter Beke voor die divisie geen significante stijgingen van de grondstoffenprijzen meer. De situatie is anders bij de afdeling 'vleeswaren', waar rekening wordt gehouden met verdere prijsstijgingen voor varkensvlees in de tweede helft van dit jaar. In het eerste kwartaal bleven die prijzen stabiel of stegen ze licht.

Een andere factor die Ter Beke parten speelt, is het Britse pond. Het Verenigd Koninkrijk is voor de Waarschootse groep een vrij belangrijke markt. Ter Beke realiseert er een jaarlijkse omzet van zo'n 30 miljoen euro, pakweg een twaalfde van zijn totale omzet. In het VK worden vooral paté-producten aan de man gebracht. Wegens de daling van het Britse pond ten opzichte van de euro - met ongeveer 16 procent sinds het vierde kwartaal - stonden de inkomsten in het VK in het eerste kwartaal onder druk. Ter Beke kon die ongunstige wisselkoers echter deels opvangen door prijsverhogingen.

Met zijn vooruitzichten houdt Ter Beke zich nog steeds op de vlakte. De groep gaf bij de jaarresultaten geen becijferde prognose en dat is nog steeds zo. Voor de rest van 2008 ziet Ter Beke, behoudens onverwachte markt- en wisselkoersomstandigheden, het resultaat verder verbeteren. Die verbetering zal echter vooral te danken zijn aan groei in de slicingactiviteiten - het versnijden en verpakken van vleeswaren voor supermarkten - en aan belangrijke inspanningen op het vlak van kostenbeheersing.(KS)

Bron: De Tijd

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek