nieuws

Strenge maatregelen voor kippenboer door vliegenplaag

nieuws
In Zandhoven is het met de komst van de eerste warme lentedagen voor de inwoners opnieuw bang afwachten. In 2009 werd de gemeente zwaar getroffen door een vliegenplaag. Toen werd met de vinger gewezen naar een kippenbedrijf. Om een nieuwe plaag te vermijden, kreeg de kippenhouder een aantal maatregelen opgelegd door het gemeentebestuur.
28 april 2010  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:11
Lees meer over:

In de gemeente Zandhoven is het voor de inwoners opnieuw bang afwachten nu de eerste warme lentedagen zijn aangebroken. In 2009 werd de Antwerpse gemeente zwaar getroffen door een vliegenplaag. Toen werd met de vinger gewezen naar een kippenbedrijf in de gemeente. Om een nieuwe plaag te vermijden, kreeg de kippenhouder een aantal maatregelen opgelegd door het gemeentebestuur.

Vorige maand al had burgemeester Luc Van Hove (CD&V) een onderhoud met de pluimveehouder. Daarbij werd afgesproken dat de boer geen mest meer mag opslaan op het bedrijf. Alles moet meteen in containers afgevoerd worden naar de een nieuwe biogasinstallatie. “Hoewel de kippenhouder nog tot een akkoord moet komen met de exploitant, is het de bedoeling dat hij op korte termijn zijn mest systematisch kan afvoeren”, aldus Van Hove.

De burgemeester benadrukt dat hij nooit gezegd heeft dat het pluimveebedrijf de oorzaak is van de vliegenplaag. “Maar als de boer alle voorzorgsmaatregelen nauw opvolgt en er komen toch opnieuw vliegen, dan kunnen we hem als oorzaak zeker uitsluiten”. Tot nog toe heeft het schepencollege nog geen nieuwe melding gekregen van grote vliegenconcentraties.

Bron: Gazet van Antwerpen/Het Laatste Nieuws

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek