Schauvliege en Collin scherpen degens voor EU-raad
nieuwsDaags na de protestactie tijdens de Eneco Tour, waarbij de boeren nog maar eens hun ongenoegen uitten over de onduidelijkheid die er bestaat omtrent verschillende landbouwdossiers – niet in het minst het IHD- en PAS-dossier – blijkt dat de regionale landbouwministers Joke Schauvliege en haar Waalse collega René Collin al begonnen zijn met de voorbereidingen van de volgende Europese landbouwraad die doorgaat op 7 september. Zo maken ze plannen om de samenwerking tussen de Waalse en Vlaamse promotiediensten te versterken.
Vlaams landbouwminister Joke Schauvliege heeft overleg gepleegd met haar Waalse collega René Collin. Samen bereiden ze de vergadering van de Europese ministers van Landbouw van 7 september voor waar de crisis in de melk- en varkensvleessectoren centraal staat. 7 september is ook de dag waarop de landbouworganisaties zullen betogen om druk te zetten op de Europese landbouwministers.
Ons land wordt op de landbouwraad vertegenwoordigd door federaal minister Willy Borsus, maar de verschillende beleidsniveaus bereiden samen de vergadering voor. Schauvliege en Collin kwamen alvast overeen om de samenwerking te versterken tussen de regionale agentschappen voor de promotie van landbouwproducten: het Vlaamse VLAM en het Waalse APAQ-W. Volgens Collin kunnen ze elkaars producten in de kijker zetten, expertise uitwisselen en gebruikmaken van de schaalvoordelen die samenwerking biedt.
In de aanloop naar de Europese landbouwraad gaat ook het overleg met de sector verder. Tegen het einde van de maand moet in samenspraak met Agrofront (Algemeen Boerensyndicaat, Boerenbond en het Waalse FWA) en FEVIA, de federatie van de voedingsindustrie, een voorstel uitgewerkt worden om de impact van de prijzenvolatiliteit te verzachten op de inkomsten van de sectoren in crisis. Op 26 augustus vindt een nieuwe overlegvergadering plaats waar ook het federale politieke niveau en de financiële sector aan deelnemen. Tegelijk toetst België zijn verzoek om meer te kunnen reguleren af bij zijn Europese partners.
Bron: Belga