Sapec verkoopt landbouwtak aan investeringsfonds
nieuwsDe Brusselse holding Sapec verkoopt haar divisie agrobusiness aan het Europese investeringsfonds Bridgepoint. De netto verkoopprijs bedraagt ruim 318 miljoen euro, zo heeft Sapec gemeld. Met de verkoop van deze divisie wil Sapec naar eigen zeggen zijn portfolio stroomlijnen. In de sector van gewasbeschermingsmiddelen en meststoffen woedt een heuse consolidatieslag. Eerder werd Syngenta overgenomen door ChemChina en Monsanto door Bayer.
De verkoop van de tak, die gewasbeschermingsproducten en meststoffen ontwikkelt en verkoopt in voornamelijk Spanje en Portugal, moet nog worden goedgekeurd door de mededingingsautoriteiten in die landen. Sapec is verder nog actief in chemie, logistiek en handel in grondstoffen. De agrobusinessdivisie is echter de belangrijkste afdeling van Sapec. Ze was vorig jaar goed voor een omzet van 223 miljoen euro, zo blijkt uit het jaarverslag. Dat is meer dan de helft van de totale omzet die 392 miljoen euro bedroeg.
Vrijdag had Sapec laten weten dat het verschillende biedingen ontving voor de afdeling en dat het onderhandelingen ging opstarten. Die aankondiging stuwde het aandeel naar een winst van meer dan 54 procent op de beurs van Brussel.
Bron: Belga/eigen verslaggeving