Oost-Vlaanderen maakt wijnkaart om lokale wijndomeinen te promoten
nieuwsDe provincie Oost-Vlaanderen lanceert haar eerste Wijnkaart. En neen, dat is geen wijnkaart zoals je die op restaurant krijgt voorgeschoteld. Het gaat om een kaart waarop zeven fietsroutes staan aangeduid die gekoppeld zijn aan de 36 wijnbouwers die Oost-Vlaanderen telt. De wijnkaart is één van de vele initiatieven waarmee de provincie in het kader van ‘Lekker Oost-Vlaams’ de wijnbouwsector in de regio ondersteunt.
De wijnbouwsector is ‘booming business’ in ons land en dat is in Oost-Vlaanderen niet anders. Vandaag telt de provincie 36 wijndomeinen, twee jaar geleden waren er dat nog 27 en in 2013 ging het nog maar om acht wijnproducenten. In 2023 werd 262.0000 liter wijn geproduceerd. Vooral mousserende wijn is in trek in de provincie: in 2023 ging het om 142.000 liter. De sector maakte ook een sterke professionalisering door de laatste jaren en dat komt de wijnkwaliteit ten goede.

Belgische wijnbouwsector blinkt uit in Gault&Millau
27 juni 2024“De snelle groei van het aantal wijndomeinen bewijst dat de wijnbouw in Oost-Vlaanderen leeft en toekomst heeft”, stelt Leentje Grillaert, Oost-Vlaams gedeputeerde en voorzitter van Economische Raad voor Oost-Vlaanderen (EROV) daar eerder over. Om deze dynamische en groeiende sector te ondersteunen, lanceert EROV in de schoot van ‘Lekker Oost-Vlaams’ met regelmaat van de klok nieuwe initiatieven.
Zo is er een overzichtelijke website die het ontstaan van de Oost-Vlaamse wijnbouw schetst en die meer uitleg geeft bij Belgische wijnstreken en appellaties. Al een aantal keer kwam er een update van het Oost-Vlaamse wijnboek waarin niet alleen alle cijfers over wijnbouw zijn terug te vinden, maar ook getuigenissen van experten en een portret van alle Oost-Vlaamse wijnbouwers.
Een gloednieuw initiatief is de Oost-Vlaamse Wijnkaart. Die komt er naar aanleiding van de Wijntoer die op 25 augustus plaatsvond, een driejaarlijks initiatief dat onderdeel is van de Toer Lekker Oost-Vlaams. Voor de Wijntoer werden zeven fietsroutes tussen de 30 en 45 kilometer uitgewerkt die de verschillende Oost-Vlaamse wijndomeinen met elkaar verbinden.
De Wijnkaart is een overzichtskaart waarop alle fietsroutes staan en een overzicht van alle Oost-Vlaamse wijnbouwers en de druivenrassen die ze telen. Op die manier krijgen wijnliefhebbers de kans om ook op eigen houtje en buiten de Wijntoer om, de Oost-Vlaamse wijnbouwers te ontdekken. “Let wel op, niet elke producent is altijd open voor bezoekers”, geeft de provincie nog als advies mee.

Bron: Eigen berichtgeving