nieuws

Personeelskader Voedselagentschap bijna ingevuld

nieuws
De kersverse federale minister van Volksgezondheid, Jef Tavernier, is gisteren/donderdag gestart met een ronde langs de verschillende buitendiensten van het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV). Dat zogeheten Voedselagentschap moet de komende maand helemaal operationeel worden.
27 september 2002  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:52
De kersverse federale minister van Volksgezondheid, Jef Tavernier, is gisteren/donderdag gestart met een ronde langs de verschillende buitendiensten van het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV). Dat zogeheten Voedselagentschap moet de komende maand helemaal operationeel worden.

Het Voedselagentschap werd opgericht in de nasleep van de dioxinecrisis. Bedoeling is alle diensten die zich met voedselveiligheid bezighouden te integreren in het Agentschap en ze performanter te laten werken.

Op 15 oktober moet het volledige personeelskader van het Agentschap ingevuld zijn. In totaal zal het FAVV dan 1.150 ambtenaren tellen. Zo'n 650 ambtenaren zijn afkomstig van het "terrein". Ze werkten totnogtoe voor het ministerie van Landbouw, het Instituut voor Veterinaire Keuring en de Eetwareninspectie.

"De goede werking van het Agentschap zal voor een groot deel afhangen van de motivatie van het personeel. De hele operatie moet in een klimaat van openheid en overleg plaatsvinden", zegt Tavernier. Voor het personeel worden daarom in alle provincies informatiesessies gehouden. Tavernier bezocht donderdag de infovergadering op de buitendienst van het FAVV in Namen. Tot 11 oktober gaat hij ook in de andere provincies langs.

De Agalev-minister verwacht van het personeel een flinke mentaliteitsverandering. Het werken in eilandjes is voorbij. Voortaan zullen ambtenaren met verschillende specialiteiten (en gewoonten) in één multidisciplinaire cel moeten samenwerken. "Het betekent een belangrijke breuk met het verleden", benadrukte Tavernier.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek