nieuws
Opnieuw MKZ-verdenkingen in Ee en Anjum
nieuwsIn het Friese Ee en Anjum zijn opnieuw twee bedrijven verdacht van besmetting met mond- en klauwzeer. Dat heeft het ministerie van Landbouw zaterdagmorgen bevestigd. Het gaat in beide gevallen om schapenbedrijven. De boerderijen zijn al geruimd omdat ze zich in de directe omgeving van de eerdere besmettingen in Ee en Anjum bevonden.
14 april 2001
In het Friese Ee en Anjum zijn opnieuw twee bedrijven verdacht van besmetting met mond- en klauwzeer. Dat heeft het ministerie van Landbouw zaterdagmorgen bevestigd. Het gaat in beide gevallen om schapenbedrijven. De boerderijen zijn al geruimd omdat ze zich in de directe omgeving van de eerdere besmettingen in Ee en Anjum bevonden.
Een woordvoerder van het ministerie kon niet zeggen of op de bedrijven ook koeien en/of varkens aanwezig waren. Volgens de woordvoerster zal het enkele dagen duren voordat duidelijk wordt of de dieren daadwerkelijk besmet zijn met het virus.
Het totaal aantal verdachte bedrijven in Nederland komt nu op vier. Het totaal aantal besmette boerderijen is er vijfentwintig.
Bron: ANP